"Stop przemocy i agresji" to zajęcia skierowane do uczniów pabianickich szkół.

Obecnie zajęcia zaplanowane są już w czterech pabianickich szkołach. Placówki oświatowe korzystają też z możliwości organizacji szkoleń z zakresu przeciwdziałania przemocy, dla rad pedagogicznych. Oferta zajęć dla szkół jest aktualna do końca 2017 roku, mamy więc nadzieję, że wszystkie zainteresowane placówki będą mogły skorzystać ze szkoleń w dogodnym terminie.


W ramach edukacji publicznej, do jednego z wydań Życia Pabianic dołączono wkładki „Bądź rodzicem szczęśliwego dziecka”. Kontynuując ten wątek kampanii zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów chcących pogłębić wiedzę i poszerzyć umiejętności wychowawcze na konsultacje indywidualne i zajęcia grupowe dla rodziców na które można umawiać się telefonicznie (42 215 42 11) lub osobiście w Miejskim Centrum Pomocy Społecznej Ośrodek Profilaktyki i Integracji Społecznej Partyzancka 31 (pok. 8 lub 9, I piętro).


Jedną z podstawowych przyczyn trudności wychowawczych jest brak poprawnej komunikacji pomiędzy członkami rodziny, dlatego tak ważne jest zadbanie o poszanowanie i podtrzymywanie związków emocjonalnych dziecka z rodzicami i rodzeństwem. Ma to zasadniczy wpływ na stosunki panujące pomiędzy dziećmi i ich rodzicami. Umiejętność aktywnego słuchania oraz precyzyjnego komunikowania swoich myśli, potrzeb i oczekiwań pozwala na uniknięcie konfliktów. Asertywność w zachowaniu zarówno dzieci jak i rodziców umożliwia prawidłowy przepływ informacji a co za tym idzie budowanie prawidłowych relacji w rodzinne.

Dzieci, które nabędą umiejętności prawidłowego komunikowania się lepiej radzą sobie z relacjami w grupie. Są bardziej pewne siebie i otwarte na nowe sytuacje i doświadczenia. Umiejętności te procentują również w dorosłym życiu w budowaniu prawidłowych relacji w związkach czy w pracy.


Dlatego właśnie warto zainwestować swój czas i w razie potrzeby skorzystać z proponowanej oferty. Wszystkie warsztaty i konsultacje realizowane przez Miejskim Centrum Pomocy Społecznej Ośrodek Profilaktyki i Integracji Społecznej są bezpłatne.