PABIANICKIE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA AIDS

PABIANICKIE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA AIDS

Ośrodek Profilaktyki i Integracji Społecznej (MCPS) zaprasza serdecznie dorosłych mieszkańców Pabianic do udziału w Pabianickich Obchodach Światowego Dnia AIDS, który przypada na 01 grudnia.
W ramach akcji zaplanowano następujące działania:
- 29 listopada zapraszamy do Kina Teatr Tomi w godzinach 11.00 - 15.00 na spotkanie mające na celu poszerzenie wiedzy mieszkańców, przedstawicieli placówek medycznych, wsparcia, oświatowych z zakresu problematyki HIV I AIDS (wystąpienie Pani Natalii Zmysłowskiej z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej oraz spotkanie z Panem Romanem Latoszyńskim z Polskiej Fundacji Humanitarnej RES HUMANAE) oraz projekcję oskarowej produkcji pt.
" Bohemian Rhapsody" (wstęp wolny),

- 02 grudnia, w godzinach 9.00 - 15.00, pedagodzy, konsultanci ośrodka wraz z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, w ramach dyżuru informacyjno - edukacyjnego w Pabianickim Centrum Medycznym, będą prowadzili dystrybucję materiałów Krajowego Centrum ds. AIDS, Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii , Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej (MCPS) oraz z zakresu przeciwdziałania przemocy, ponadto adekwatnie do potrzeb będzie prowadzone poradnictwo z zakresu profilaktyki HIV I AIDS, uzależnień oraz przemocy w rodzinie.

Przypominamy, że w ramach oferty ośrodka działa Punkt Konsultacyjny ds. Problemów Narkotykowych HIV i AIDS, gdzie można zasięgnąć informacji, porady, wsparcia w zakresie problematyki uzależnień oraz HIV I AIDS.


Komentarze